A Michigani Egyetem tanulmánya dicséri a Samsung Galaxy Watch okosórák pontosságát
A Samsung tavaly egyesítette erejét a Michigan-i Egyetemmel, egészen pontosan annak Michigan Performance Research Laboratory (MiPR) nevű részlegével, hogy tanulmányozzák és amennyiben lehetséges, javítsák a Galaxy Watch okosórák által nyújtott egészségkövető mérések pontosságát. Az eredményeket most megosztják a nagy nyilvánossággal.
A MiPR tanulmányai magas korrelációt találtak a Samsung Galaxy Watch okosórák, és a sporttudományi referencia eszközök által mért adatok között pulzus, testzsír százalék, izzadásveszteség és VO2 max. tekintetében. A VO2 max. egyébként, ha nem hallottál volna még róla, azt mutatja meg, hogy az emberi test mennyi oxigént képes felvenni, illetve felhasználni intenzív testmozgások közben.
A Galaxy Watch készülékekkel leggyakrabban a pulzust mérik a felhasználók, és a tanulmány szerint, amikor az órát összevetették az elektrokardiográfiai berendezés eredményeivel futás közben, 90%-os volt az egyezés. Testzsír százalék mérésekor még pontosabbak a Samsung okosórái, 95%-os korrelációt mutatva a standard röntgen abszorpciós diagnosztikai teszttel.
Az óra azt is képes mérni, hogy mennyi vizet veszít a felhasználó futás közben, és ez alapján lehet a folyadékpótlást szabályozni. Az órák 95%-os összhangot értek el, amikor 2,5 km-től 20 km-ig terjedő távolságokon tesztelték azokat. Oxigénfelvétel szempontjából pedig a klinikai minőségű berendezésekhez képest, az órák elfogadható 82%-os egyezést értek el.
Forrás: Samsung